Право громадян на індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисте звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів закріплено ст.40 Конституції України. Тим самим держава гарантує громадянам України право впливати на точне, відповідно до закону, функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій усіх форм власності, гарантує обстоювання ними своїх законних прав та свобод.

           Відповідно до вимог галузевого наказу робота органів прокуратури із зверненнями вважається одним із важливих напрямів діяльності, оскільки спрямовується на захист конституційних прав і свобод громадян, зміцнення законності і правопорядку, а основними критеріями оцінки цієї роботи є вжиття вичерпних заходів до задоволення обгрунтованих звернень та реального поновлення порушених прав громадян.


 Прийом громадян у прокуратурі Хмельницької області проводиться щодня, крім вихідних.

 Адреса приймальні - м. Хмельницький, пров. Військоматський, 3

 Телефон приймальні – 0382-75-51-49, 75-51-48

   

графік

прийому громадян керівництвом

прокуратури Хмельницької області

 

Прокурор Хмельницької області

Синишин О.Р.

вівторок

з 10 до 13 год.

Перший заступник прокурора області

Ромась С.І.

середа

з 10 до 12 год.

та з 15 до  17 год.

Заступник прокурора області

Нагребецький С.С.

понеділок

з 10 до 12 год.

та з 15 до  17 год.

Заступник прокурора області

Гриценко С.М.

четвер

з 10 до 12 год.

та з 15 до  17 год.

Заступник прокурора області

Мартинюк О.Г.

п'ятниця

з 10 до 12 год.

та з 15 до  17 год.

Начальники управлінь, відділів, прокурори відділів

щодня

з 10 до 12 год.

та з 15 до  17 год.

                              

Примітка:

Прокурор області приймає громадян у разі, якщо у задоволенні звернення відмовлено його заступником.

Заступники прокурора області приймають громадян, якщо вони звернулися на особистий прийом з питань незгоди з рішеннями, прийнятими керівниками структурних підрозділів прокуратури області чи керівниками місцевих прокуратур.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про звернення громадян" не розглядаються повторні звернення з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті.

Не проводиться прийом громадян, які отримали відповідь за підписом Генерального прокурора України, прокурора області (виконувачів обов'язків) з повідомленням про припинення провадження за їх скаргами.   

З 18 год. до 20 год. в робочі та з 9 год. до 17 год. у вихідні і святкові дні прийом здійснює оперативний черговий прокуратури області.

 

    


 

Відповідно до вимог ст.16 Закону України "Про звернення громадян" скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі.

Регламентом прокуратури Хмельницької області передбачено, що звернення громадян та посадових осіб щодо порушень законів, які надійшли до прокуратури Хмельницької області вперше і по них не приймались рішення керівниками місцевих прокуратур, розглядаються в управліннях (відділах) прокуратури області і можуть направлятись у відповідні місцеві прокуратури.

Враховуючи це, прокуратура Хмельницької області рекомендує громадянам та керівникам юридичних осіб з первинними зверненнями звертатись безпосередньо до місцевих прокуратур для вирішення їх по суті. У разі, якщо заявник вважає, що його звернення не знайшло свого вирішення вказаними прокуратурами, то відповідно до вказаних законодавчих та нормативних актів він має право оскаржити рішення керівників цих прокуратур до прокуратури Хмельницької області чи безпосередньо до суду.

Звертаючись із письмовою заявою до прокуратури Хмельницької області, необхідно дотримуватись вимог статті 5 Закону України "Про звернення громадян".

Зокрема, обов'язково необхідно зазначити прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, вказати суть порушеного питання, зауваження, пропозиції чи скарги.