Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
22.09.2023

За публічне виправдовував збройної агресії рф та поширення закликів до поділу України засуджено громадянина білорусі (ФОТО)

За публічного обвинувачення Хмельницької обласної прокуратури суд визнав винним громадянина білорусі у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, розпалюванні національної ворожнечі та ненависті, пропаганді війни, виправдовуванні збройної агресії рф проти України (ч. 1 ст. 110, ч. 1 ст. 161, ст. 436, ч. 3 ст. 436-2 КК України).
 
Його засуджено до 5 років позбавлення волі із встановленням іспитового строку.
 
З перших днів повномасштабного російського вторгнення прихильник кремля відкрито підтримував дії влади рф та активно поширював антиукраїнські наративи.
 
68-річний чоловік проживає у Хмельницькому, загалом в Україні – понад 10 років.
 
На особистій сторінці у забороненій в нашій країні соцмережі він висловлював сподівання на перемогу армії агресора та усіляко возвеличував окупантів, які воюють, щоб «зберегти людей».
 
У своїх дописах засуджений дискредитував українських захисників та військово-політичне керівництво держави, розпалював національну ворожнечу та ненависть.
 
Проведені експертизи засвідчили, що ці матеріали містять публічні заклики до умисних дій з метою зміни меж території України, агітацію до агресивної війни та виправдовування збройної агресії рф проти України.
 
У суді чоловік повністю визнав вину.
 
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось слідчими Управління СБУ в області.
 
 
 
Пресслужба Хмельницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 2382