Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
02.06.2023

Службова недбалість зі збитками 5,5 млн грн – підозрюють колишнього керівника комунального підприємства

За процесуального керівництва Окружної прокуратури міста Хмельницького повідомлено про підозру колишньому директору одного із комунальних підприємств міста за фактом службової недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).
 
Підозрюваний передав головному бухгалтеру підприємства власні ключі з електронними цифровими підписами та особисті логіни і паролі, за допомогою яких здійснюється вхід до систем дистанційного обслуговування за банківськими рахунками.
 
З листопада 2016 по жовтень 2018 року головний бухгалтер з метою особистого збагачення вносив у банківські платіжні системи підприємства неправдиві відомості про зарахування на свій картковий рахунок «заробітної плати» та перераховував кошти на власну користь. Маючи намір приховати походження одержаних незаконним шляхом коштів, переводив їх у готівку, на інші банківські рахунки та рахунки третіх фізичних осіб, а також сплачував різні платежі.
 
Через відсутність постійного та дієвого контролю за ефективним використанням та збереженням майна комунального підприємства «оборудки» залишились поза увагою керівника.
 
Така його службова недбалість завдала збитків на загальну суму понад 5,5 млн грн.
 
Головного бухгалтера у січні цього року засуджено до 8 років позбавлення волі з позбавленням права займатись діяльністю та обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, на строк 3 роки з конфіскацією усього майна, окрім житла.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Хмельницької обласної прокуратури
 

кількість переглядів: 791