29.09.2021

Олексій Олійник розповів про покарання винних у вчиненні ДТП (ФОТО)

Сьогодні, 29 вересня, у Хмельницькій обласній прокуратурі відбулась пресконференція керівника з питань попередження порушень у сфері дорожнього руху та притягнення винних у вчиненні ДТП до відповідальності.
 

Очільник відомства Олексій Олійник повідомив про проведення в обласній прокуратурі спільної наради керівників правоохоронних та інших державних органів з вказаних питань.
 

«Під час наради ми обговорили ряд спільних заходів, спрямованих на попередження ДТП. Розглянуто питання запровадження функціонування на території області камер фотовідеофіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі, попередження руйнування доріг великогабаритним транспортом, посилення контролю за роботою ліцензійного транспорту, а також стану досудового розслідування кримінальних правопорушень за вказаними фактами», - додав керівник прокуратури.
 

З початку року на Хмельниччині сталося майже 2 тисячі автопригод, в яких пів тисячі людей травмовано та пів сотні  - загинуло.
 

Кількість кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту в області зросла майже на 5%.

З початку року правоохоронцями розпочато 32 кримінальних провадження за фактами ДТП, де постраждали діти.

Основними причинами ДТП є недодержання дистанції, порушення правил маневрування, перевищення безпечної швидкості та керування транспортним засобом у стані сп’яніння.

Як повідомив керівник прокуратури, упродовж року водіями у стані алкогольного сп’яніння вчинено 180 ДТП.

«Також турбують факти ДТП за участі правоохоронців. З початку року 6 ДТП вчинено працівниками поліції», - вказав Олексій Олійник та додав, що цьогоріч обласною прокуратурою до суду направлено 7 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях за такими фактами.

«Гострою є проблема руйнації доріг великоваговими транспортними засобами, яка вимагає посилення габаритно-вагового контролю. Це питання, з-поміж інших, обговорено на спільній нараді, де визначено шляхи підвищення ефективності роботи із виявлення та фіксації порушень», - відмітив прокурор.
 

Керівник прокуратури додав, що у випадку несплати перевізниками, які здійснюють понаднормове перевезення вантажів великогабаритним вантажним транспортом, плати за проїзд органи прокуратури стягують ці кошти у судовому порядку.
 

Зокрема за позовами органів прокуратури у 2021 році до бюджету підлягає стягненню понад 600 тис грн.

Також Олексій Олійник відповів на питання журналістів, розповів про розслідування окремих фактів ДТП та винесені у кримінальних провадженнях вироки.
 
 
Пресслужба Хмельницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 701