05.01.2021

За реагування місцевої прокуратури розмір орендної плати за використання 300 га землі у Красилівському районі збільшено вдвічі

Органи прокуратури, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, проводять роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення законності у сфері земельних відносин.
 

За результатами розгляду позову Старокостянтинівської місцевої прокуратури господарським судом Хмельницької області прийнято рішення про внесення змін до договору оренди земельних ділянок.
 

Підставою для реагування стало суттєве заниження розміру плати за використання 300 га землі, розташованої на території Красилівського району.
 

Відповідно до укладеного у 2007 році договору оренди, на умові сплати до бюджету 105 тис грн у рік, її надано у користування місцевому фермерському господарству.
 

Оскільки з часу укладення правочину нормативна грошова оцінка земель суттєво змінилась та на цей час складає 6,8 млн грн, розмір орендної плати також підлягав перегляду.
 

Привести її у відповідність до вимог законодавства орендар не погодився, а тому місцевою прокуратурою вжито заходи до захисту інтересів держави у судовому порядку.
 

За позовом прокуратури розмір орендної плати збільшено вдвічі – до 205 тис грн у рік.
 
 
Пресслужба Хмельницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 172