Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
28.05.2020

На Хмельниччині судитимуть мешканця Рівненщини, який шляхом обману протиправно заволодів державними землями

За процесуального керівництва Старокостянтинівської місцевої прокуратури слідчим відділом Старокостянтинівського відділу ГУНП в області проведено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірної безоплатної приватизації земель державної власності.
 

Так, Конституцією України та Земельним кодексом України кожному громадянину гарантується право на безкоштовне отримання земельної ділянки у визначених законом розмірах.
 

Зокрема, для ведення особистого селянського господарства безоплатна передача землі із фондів державної та комунальної власності здійснюється у розмірі не більшому ніж 2 га.
 

Реалізація цієї норми закону проводиться шляхом подачі особою, яка бажає отримати земельну ділянку у власність, до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування клопотання. В ньому заявник підтверджує, що раніше ним земельні ділянки даної категорії в межах норм безоплатної приватизації не отримувались.
 

«Старокостянтинівською місцевою прокуратурою виявлено випадки зловживання окремими громадянами вказаним конституційним правом», - повідомив перший заступник керівника місцевої прокуратури Мирослав Попадюк.
 

Встановлено, що житель м. Остріг Рівненської області, приховуючи факт одержання землі в межах норм безоплатної приватизації на території Шепетівського району, повторно безоплатно набув у власність для ведення особистого селянського господарства ще одну земельну ділянку площею 2 га на території Старокостянтинівського району Хмельницької області.
 

При цьому, з корисливих мотивів, до відповідної заяви, поданої до Головного управління Держгеокадастру в області, він вніс неправдиві відомості щодо наявності права на безоплатну приватизацію землі.
 

За результатами досудового розслідування зібрано достатню кількість доказів вчинення вказаною особою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство).
 

Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено для розгляду до суду.
 

Окрім того, за позовом прокурора наказ Головного управління Держгеокадастру в області, яким громадянину у власність надано земельну ділянку вартістю 120 тис грн, визнано недійсним.
 


Довідково: санкція ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України передбачає альтернативні покарання у виді штрафу, громадських робіт, виправних робіт на строк до 2 років або обмеження волі на строк до 3 років.
 
 
Пресслужба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 1645