24.04.2020

На Хмельниччині за реагування місцевої прокуратури розмір орендної плати за використання землі збільшено на 600 тис грн

Органи прокуратури, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, проводять роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення законності у сфері земельних відносин.
 

Як повідомив перший заступник керівника Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури Юрій Вятровський, місцевою прокуратурою виявлено факт суттєвого заниження орендних платежів за використання землі одним із товариств.
 

Встановлено, що на підставі договору оренди, укладеного у 2009 році, суб’єкту господарювання надано 245 га землі, розташованої на території Смотрицької селищної ради.
 

За використання ділянки орендар сплачував до бюджету 85 тис грн у рік.
 

На сьогодні нормативна грошова оцінка земель суттєво збільшилась та складає понад 8,8 млн грн, а тому і розмір плати за землю підлягав перегляду.
 

У зв’язку із цим місцевою прокуратурою ініційовано питання про приведення передбаченої договором орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства.
 

За результатами цієї роботи сторони підписали додаткову угоду та збільшили орендну плату більше ніж на 600 тис грн, встановивши її у розмірі 704 тис грн.
 
 
Пресслужба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 450