26.07.2019

На Хмельниччині за втручання прокуратури річний розмір орендної плати за використання землі збільшено втричі

Органи прокуратури, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, продовжують активну роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення законності у сфері земельних відносин.
 

Так, Старокостянтинівською місцевою прокуратурою виявлено факти суттєвого заниження орендних платежів за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
 

Встановлено, що на підставі договорів оренди, укладених у 2010, 2012 та 2014 роках, для ведення фермерського господарства та сінокосіння громадянам передано в оренду більш ніж 130 га земель, розташованих на території Глібківської та Веселівської сільських рад Красилівського району, а також Кур’янівської сільської ради Білогірського району.
 

За використання землі фермери сплачували до бюджету орендну плату в сумі 39 тис грн в рік.
 

Водночас нормативна грошова оцінка земель на цей час суттєво змінилась та загалом складає майже 1,5 млн грн, а тому розмір плати за землю цієї категорії підлягав перегляду.
 

У зв’язку із цим Старокостянтинівською місцевою прокуратурою перед Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області ініційовано питання про приведення передбаченої договором орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства.
 

Як повідомив керівник місцевої прокуратури Василь Сліпець, за результатами цієї роботи сторони підписали додаткові угоди, відповідно до яких річний розмір орендної плати за використання цих ділянок збільшено до 126 тис гривень.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 379