01.04.2019

Старокостянтинівська місцева прокуратура у судовому порядку вимагає скасувати рішення про передачу в приватну власність землі вартістю майже 700 тис грн

Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, органи прокуратури продовжують активну роботу щодо забезпечення законності у сфері земельних відносин.
 

Встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 16 га землі, розташованої за межами населених пунктів Старосинявської селищної ради.
 

Виявилось, що на час прийняття вказаних рішень зазначені особи вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок цієї категорії в межах норм безоплатної передачі для даного виду використання. При цьому, всупереч вимог Земельного кодексу України, при зверненні до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області вони надавали недостовірну інформацію про наявність права на безоплатну приватизацію.
 

Разом з тим, вказані ділянки були відчужені цими громадянами на користь третіх осіб.
 

Таким чином, земля поза волею держави неправомірно вибула з її власності.
 

Реагуючи на виявлені порушення та діючи на захист інтересів держави, прокуратурою до суду подано позовні заяви з вимогами визнати зазначені накази Головного управління Держгеокадастру в області про надання у приватну власність земельних ділянок вартістю 680 тис грн недійсними.
 

Як повідомив начальник Старосинявського відділу Старокостянтинівської місцевої прокуратури Михайло Поліщук, позови прокуратури перебувають на розгляді у суді.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 509