26.02.2019

На Хмельниччині судитимуть жінку, яка шляхом обману протиправно заволоділа державними землями

За процесуального керівництва Городоцької місцевої прокуратури слідчим відділом Волочиського відділення Городоцького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в області проведено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірної безоплатної приватизації земель державної власності.
 

Так, Конституцією України та Земельним кодексом України кожному громадянину гарантується право на безкоштовне отримання земельної ділянки у визначених законом розмірах.
 

Зокрема, для ведення особистого селянського господарства безоплатна передача землі із фондів державної та комунальної власності здійснюється у розмірі не більшому ніж 2 га.
 

Реалізація цієї норми закону проводиться шляхом подачі особою, яка бажає отримати земельну ділянку у власність, до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування клопотання. В ньому заявник підтверджує, що раніше ним земельні ділянки даної категорії в межах норм безоплатної приватизації не отримувались.
 

«Городоцькою місцевою прокуратурою, за результатами вивчення стану законності у цій сфері, виявлено випадки зловживання окремими громадянами своїм конституційним правом», - повідомив керівник місцевої прокуратури Сергій Стецюк.
 

Встановлено, що мешканка Волочиського району, приховуючи факт одержання землі в межах норм безоплатної приватизації, повторно безоплатно набула у власність для ведення особистого селянського господарства ще дві земельні ділянки загальною площею 3,5 га та вартістю близько 176 тис грн.
 

При цьому, з корисливих мотивів, до відповідних заяв, поданих до Головного управління Держгеокадастру в області та селищної ради, вона вносила неправдиві відомості щодо наявності права на безоплатну приватизацію землі.
 

За результатами досудового розслідування зібрано достатню кількість доказів вчинення вказаною особою кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.190 КК України  (шахрайство, що завдало значної шкоди потерпілому, та вчинене повторно).
 

Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено для розгляду до суду.
 


Довідково: санкція ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України передбачає альтернативні покарання у виді штрафу, виправних робіт на строк до 2 років, обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 3 років.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 474