22.01.2019

В апеляційному порядку прокуратура домоглась суворішого покарання розбійнику

У березні 2015 року, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, 62-річний пенсіонер вирішив збагатитись злочинним шляхом.
 

Реалізуючи свій злочинний намір на заволодіння чужим майном, маючи про собі гладкоствольний, пневматичний пістолет, чоловік зайшов в один із продуктових магазинів у м. Хмельницькому та вчинив розбійний напад на касира. Так, діставши із сумки пістолета, він направив його в напрямку голови потерпілої та висунув вимогу передати йому 3 тис. грн. Помітивши неправомірні дії розбійника, в ситуацію втрутився охоронець магазину, а тому зловмисник був змушений заховати зброю та залишити місце злочину.
 

За результатами розгляду обвинувального акту у вказаному кримінальному провадженні місцевим судом обвинуваченого визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 186 Кримінального кодексу України (замах на грабіж, поєднаний з проникненням у приміщення). Вироком суду чоловіка засуджено до 4 років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням.
 

«Вважаючи таку кваліфікацію дій обвинуваченого невідповідною фактичним обставинам кримінального провадження, а покарання невідповідним ступеню тяжкості кримінального правопорушення, прокурором рішення суду першої інстанції оскаржено в апеляційному порядку», - повідомив начальник  відділу підтримання обвинувачення в суді Олексій Луговий.
 

За результатами розгляду апеляційної скарги прокурора вирок міськрайонного суду в частині кваліфікації дій та призначеного покарання скасовано.
 

Відповідно до вироку Хмельницького апеляційного суду обвинуваченого визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 Кримінального кодексу України (розбій), та йому призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 498