23.09.2020

На Хмельниччині за втручання прокуратури навчальному закладу повернуто земельну ділянку вартістю понад 700 тис грн

Органи прокуратури Хмельниччини продовжують активну роботу щодо захисту інтересів держави у сфері земельних відносин та охорони дитинства.
 

Городоцькою місцевою прокуратурою виявлено факт незаконного використання приватним агровиробником земель, наданих державою у постійне користування загальноосвітній школі.
 

Встановлено, що між навчальним закладом та фермерським господарством укладено договір, відповідно до якого у користування суб’єкта господарювання строком на 7 років передано земельну ділянку площею 21 га, розташовану за межами с. Кремінна Городоцького районну.
 

Під виглядом цього правочину насправді приховано оренду землі та у порушення вимог законодавства зазначена земельна ділянка фактично використовувалась фермерським господарством для отримання прибутку.
 

Окрім цього, повноважень розпоряджатись цією землею, за відсутністю рішення відповідного органу влади та без проведення аукціону, школа не мала.
 

Реагуючи на виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, місцева прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати вказаний договір недійсним та звільнити земельну ділянку.
 

Під час судового розгляду позову відповідачами договірні відносини розірвано та неправомірне використання землі вартістю близько 700 тис грн припинено.
 
 
Пресслужба Хмельницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 1105