06.02.2020

Прокуратура Хмельниччини у судовому порядку вимагає скасування державної реєстрації права приватної власності на землю вартістю 6 млн грн

Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, органи прокуратури Хмельниччини проводять роботу із захисту інтересів держави в сфері земельних відносин.
 

Так, прокуратурою області встановлено, що у лютому минулого року в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку площею 2,7 га, розташовану в межах обласного центру.
 

Виявилось, що до того часу вказані землі перебували у колективній власності сільгосппідприємства, а тому, відповідно до вимог законодавства, підлягають передачі у комунальну власність територіальної громади міста, на території якого вони розташовані.
 

Підставою для реєстрації права приватної власності на зазначену земельну ділянку стала подана до органів Держгеокадастру та державного реєстратора посадовими особами товариства-набувача завідомо недостовірна землевпорядна документація.
 

Таким чином, без будь-яких правових підстав товариство набуло право власності на ділянку, яка підлягає передачі у комунальну власність м. Хмельницького.
 

Діючи на захист інтересів держави та з метою усунення вказаного порушення, прокуратурою області до господарського суду області пред’явлено позов про скасування державної реєстрації права власності на вказану земельну ділянку вартістю щонайменше 6 млн грн.
 

Окрім того, за вказаним фактом здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) КК України.
 
 
Пресслужба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 700