22.02.2019

Правоохоронними органами Хмельниччини викрито злочинну групу, яка займалась незаконним виготовленням та реалізацією фальсифікованих алкогольних напоїв (ФОТО)

Завдяки скоординованим прокуратурою області заходам та належно спланованим слідчим (розшуковим) діям працівниками Державної фіскальної служби в області та Хмельницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України викрито підпільний цех з незаконного виготовлення алкоголю із недоброякісної сировини.


За вказаним фактом слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області розпочато досудове розслідування за ч.ч. 1 - 3 ст. 204 Кримінального кодексу України, яке здійснюється за процесуального керівництва галузевого відділу прокуратури області.


Встановлено, що четверо мешканців Хмельницької області з метою особистого збагачення вирішили відкрити підпільний цех з незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв.


За попередньою змовою між собою вказані громадяни підшукали на території одного з районів області відповідне приміщення, яке обладнали під цех, де, використовуючи спеціальне обладнання, упродовж тривалого часу виготовляли фальсифіковану алкогольну продукцію під виглядом горілки та коньяку, яку розливали в ПЕТ – пляшки різної ємності.


У подальшому правопорушники збували виготовлену продукцію споживачам, у тому числі через заклади торгівлі та громадського харчування.


За висновками експертиз вказані алкогольні напої можуть становити загрозу для життя та здоров'я людей.


21 лютого завдяки вдало спланованій та проведеній спецоперації за участю співробітників Державної фіскальної служби області, Хмельницького управління ДВБ Національної поліції України та управління захисту економіки в області ДЗЕ НП України під час проведення 19 санкціонованих обшуків за місцем виготовлення та зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв виявлено та вилучено понад 1700 л незаконно виготовленої алкогольної продукції та 500 л спирту, а також спеціальне обладнання, яке використовувалось для виробництва фальсифікату.


Загальна вартість вилученої продукції та обладнання становить понад півмільйона гривень.


Завдяки злагодженій роботі правоохоронців вдалося попередити введення цієї продукції у господарський обіг.


 
Зловмисникам уже повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 204, ч. 2 ст.28 ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут та транспортування з метою збуту підакцизних товарів, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя та здоров'я людей). Організатора затримано в порядку ст. 208 КПК України.


На даний час вживаються заходи щодо встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення та вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області
 

кількість переглядів: 1590