14.06.2018

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою до суду направлено обвинувальний акт за фактом шахрайського заволодіння земельною ділянкою

Конституцією України та Земельним кодексом України кожному громадянину гарантується право на безкоштовне отримання земельної ділянки у визначених законом розмірах.
 

Реалізація цієї норми закону проводиться шляхом подачі особою, яка бажає отримати земельну ділянку у власність, до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування клопотання. В ньому заявник підтверджує, що раніше ним земельні ділянки даної категорії в межах норм безоплатної приватизації не отримувались.
 

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою, за результатами вивчення стану законності у цій сфері, виявлено випадок зловживання громадянином своїм конституційним правом.
 

Встановлено, що мешканець Старокостянтинівського району, приховуючи факт одержання землі в межах норм безоплатної приватизації, повторно безоплатно набув у власність для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку площею 2 га, розташовану за межами населених пунктів Пашковецької сільської ради Старокостянтинівського району.
 

За фактом шахрайського заволодіння ділянкою вартістю близько 74 тис. грн. місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження, за результатами розслідування якого до суду направлено обвинувальний акт за    ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом обману).
 

Окрім того, з метою захисту інтересів держави,  до суду заявлено позов про визнання наказу Головного управління Держгеокадастру в області, яким затверджено проект землеустрою та ділянку надано у власність, недійсним та повернення спірної ділянки у власність держави.
 

Як повідомив перший заступник керівника місцевої прокуратри Мирослав Попадюк, рішенням Старокостянтинівського районного суду позов прокуратури задоволено та незаконно приватизовану земельну ділянку  сільськогосподарського призначення площею 2 га повернуто у державну власність.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 462