Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
17.08.2023

Вирок суду стосовно колишнього головного бухгалтера комунального підприємства, який привласнив 1,6 млн грн, набрав законної сили

За результатами розгляду апеляційної скарги сторони захисту Хмельницьким апеляційним судом залишено без змін вирок суду першої інстанції, яким за привласнення коштів територіальної громади в особливо великих розмірах засуджено колишнього головного бухгалтера одного із комунальних підприємств Хмельницької міської ради.
 
З листопада 2016 по жовтень 2018 року, з метою особистого збагачення та зловживаючи службовим становищем, бухгалтер вносив у банківські платіжні системи підприємства завідомо неправдиві відомості про зарахування на свій картковий рахунок «заробітної плати» та перераховував кошти на власну користь.
 
Маючи намір приховати походження одержаних незаконним шляхом коштів, переводив їх у готівку, на інші банківські рахунки та рахунки третіх фізичних осіб, а також сплачував різні платежі.
 
В результаті вказаних дій комунальному підприємству завдано майнової шкоди на суму понад 1,6 млн грн.
 
Суд першої інстанції визнав його винним за ч.ч. 3, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209, ч. 3 ст. 362 КК України та призначив покарання у виді 8 років позбавлення волі з позбавленням права займатись діяльністю та обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, на строк 3 роки та з конфіскацією всього майна, окрім житла та зобов’язав засудженого відшкодувати усі завдані збитки.
 
Засуджений оскаржив вирок в апеляції.
 
Однак, апеляційний суд відхилив усі доводи сторони захисту та залишив рішення без змін.
 
Відтак, засудженому доведеться відбувати чималий термін за ґратами.
 
Пресслужба Хмельницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 1841