14.11.2019

Верховним Судом підтримано позицію прокуратури про приведення у відповідність розміру орендної плати за використання на Хмельниччині землі вартістю 50 млн грн

За принципової позиції прокуратури постановою Верховного суду залишено без змін рішення суду першої інстанції, яким задоволено позовні вимоги прокуратури в частині збільшення розміру плати за землю вартістю 50 млн грн.
 

Як повідомив заступник керівника Шепетівської місцевої прокуратури Вадим Вітрук, підставою для прокурорського реагування стало те, що розмір орендної плати був суттєво заниженим.
 

Так, на підставі рішення Ізяславської районної державної адміністрації  у 2010 році в оренду для обслуговування виробничих будівель і дворів одному з місцевих товариств надано 58 га землі, розташованої за межами населених пунктів на території Клубівської сільської ради Ізяславського району.
 

Розмір орендної плати, згідно з умовами укладеного договору, складав 217 тис грн.
 

Попри те, що вартість цієї земельної ділянки зросла, орендна плата за її використання тривалий час лишалась незмінною.
 

У зв’язку з цим райдержадміністрацією орендарю запропоновано внести зміни до вказаного договору та привести розмір плати за користування землею у відповідність до вимог законодавства. Однак, суб’єктом господарювання пропозиції орендодавця проігноровано.
 

Вказане стало підставою для захисту прокурором інтересів держави у суді.
 

За результатами розгляду позову місцевої прокуратури, розмір орендної плати за використання землі збільшено до 750 тис грн.
 

Таким чином, завдяки послідовній, наполегливій та принциповій позиції органів прокуратури забезпечено поновлення порушених інтересів держави.
 
 
Пресслужба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 672