19.08.2019

Хмельницька місцева прокуратура вимагає визнати недійсними угоди, якими неправомірно збільшено ціну закуплених на 3,5 млн грн паливно-мастильних матеріалів

Хмельницькою місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог законодавства при проведенні публічних закупівель одним із комунальних підприємств обласного центру.
 

Встановлено, що у травні минулого року тендерним комітетом комунального підприємства розглянуто пропозиції п’яти постачальників та визначено переможця відкритих торгів, з яким укладено договір про закупівлю за бюджетні кошти 161 тис літрів дизельного палива.
 

Відповідно до умов правочину загальна вартість товарної продукції склала 3,5 млн грн.
 

Після проведення відкритих торгів, всупереч норм Закону України «Про публічні закупівлі» та положень укладеного договору, без будь-яких належних на те підстав, між замовником та постачальником укладено додаткові угоди, якими поступово ціну за одиницю товару збільшено.
 

Разом з тим, обсяги пального, що планувалось закупити, зменшено більш як на 25 тис літрів.
 

Внаслідок укладення додаткових угод, ціна за 1 літр пального стала вищою за ціни, які пропонувались іншими учасниками під час проведення торгів.
 

Водночас, ринкові ціни на паливо з часу проведення закупівлі та до моменту укладення додаткових угод змінились тільки у бік зменшення.
 

Тому, як повідомив виконувач обов’язків керівника місцевої прокуратури Павло Маслюк, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання зазначених додаткових угод до договору про закупівлю товарів недійсними та стягнення безпідставно сплачених на їх виконання коштів в сумі 466 тис грн.
 

Позов прокурора перебуває на розгляді в господарському суді Хмельницької області.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 539