30.05.2019

На Хмельниччині судитимуть групу шахраїв, організатор якої, перебуваючи в слідчому ізоляторі, торгував неіснуючим пальним

Відділом нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, прокуратури Хмельницької області затверджено та спрямовано до суду обвинувальний акт відносно трьох членів організованої злочинної групи, які шляхом шахрайства незаконно заволоділи коштами мешканців області.
 

Про це повідомив начальник відділу Валерій Мушинський.
 

Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в області, за процесуального керівництва прокуратури, встановлено, що раніше судимий за майнові злочини 42-річний мешканець Львівщини, маючи досвід вчинення злочинів проти власності та перебуваючи під вартою у слідчому ізоляторі, з метою швидкого збагачення вирішив продовжити свою злочинну діяльність.
 

Розуміючи, що в силу обставин він не зможе реалізувати свій план самостійно, до кримінально-караної діяльності як співучасників зловмисник залучив ще двох знайомих, які перебували на волі.
 

В процесі протиправної діяльності учасники групи розділили злочинні ролі, узгодили спеціальні правила поведінки та розробили план незаконного заволодіння майном громадян.
 

Організатор угрупування телефонував до потерпілих та, представляючись працівником АЗС, пропонував за зниженою вартістю придбати пальне.
 

Діючи по злочинному плану, зловмисник переконував потерпілих приїхати до підшуканих іншими членами групи автозаправних станцій, де під час спілкування «покупці» віддавали шахраям кошти.
 

Далі зловмисники, посилаючись на необхідність вирішення певних організаційних питань,  зникали з місця злочину, а ошукані громадяни так і продовжували очікувати на товар.
 

Правоохоронцям вдалось задокументувати п’ять епізодів злочинної діяльності організованої групи, під час якої її члени заволоділи коштами на суму майже 100 тис грн.
 

Обвинувальний акт за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене повторно, у складі організованої групи) КК України направлено для розгляду до Хмельницького міськрайонного суду.
 


Довідково: санкція ч. 4 ст. 190 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 590