05.03.2019

У судовому порядку прокуратура вимагає скасування рішень про передачу в приватну власність 96 земельних ділянок, розташованих на території Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району

Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, органи прокуратури продовжують активну роботу щодо забезпечення законності у сфері земельних відносин.
 

Встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 96 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів Староушицької селищної ради Кам’янець-Подільського району.
 

Виявилось, що на час прийняття вказаних рішень зазначені особи вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок цієї категорії в межах норм безоплатної передачі для даного виду використання. При цьому, всупереч вимог Земельного кодексу України, при зверненні до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області вони надавали недостовірну інформацію про наявність права на безоплатну приватизацію.
 

Разом з тим, вказані земельні ділянки загальною площею 192 га були відчужені «новими власниками» на користь третіх осіб.
 

Таким чином, земля поза волею держави неправомірно вибула з її власності.
 

«Реагуючи на виявлені порушення та діючи на захист інтересів держави, прокуратурою до суду подано позовні заяви з вимогами визнати зазначені накази Головного управління Держгеокадастру в області про надання у власність 96 земельних ділянок недійсними», - повідомив керівник Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури Олександр Гончар.
 

Позови прокуратури перебувають на розгляді у Кам’янець-Подільському міськрайонному суді Хмельницької області.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 486