30.01.2019

У прокуратурі Хмельницької області підвели підсумки роботи за 2018 рік (ФОТО)

Сьогодні, 30 січня, у прокуратурі області під головуванням очільника відомства відбулась оперативна нарада, на якій обговорено підсумки роботи за 2018 рік.
 

У вступному слові прокурор області Олег Синишин відзначив позитивні результати, яких досягнуто за вказаний період.
 

Зокрема, прокурорами здійснювалося процесуальне керівництво у понад 42 тис. кримінальних проваджень, майже у половині з яких досудове розслідування закінчено. Результатом належного підтримання працівниками прокуратури обвинувачення у суді стало ухвалення більше 2 тис. обвинувальних вироків.
 

Прокуратурою спільно з іншими уповноваженими на боротьбу із корупцією органами продовжується цілеспрямована робота з виявлення корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності. У 2018 році за результатами досудового розслідування кримінальних проваджень за фактами вчинення корупційних злочинів до суду направлено  обвинувальні акти стосовно 57 осіб. Окрім цього, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено і до суду направлено 376 протоколів про вчинення  адміністративних правопорушень, пов’язаних  з корупцією, до відповідальності уже притягнуто 214 осіб.
 

Завдяки вжитим організаційним та практичним заходам правоохоронними органами області виявлено та знешкоджено 7 організованих злочинних груп, загальною чисельністю 31 особа. Обвинувальні акти у всіх кримінальних провадженнях скеровано до суду.
 

Також, минулого року правоохоронними органами розпочато розслідування у 5 кримінальних провадженнях за фактами участі громадян України у складі терористичних організацій. За результатами розслідування 10 кримінальних проваджень вказаної категорії до суду скеровано обвинувальні акти.
 

Забезпечено принципове прокурорське реагування на порушення прав затриманих, ув’язнених і засуджених. Зокрема, за результатами розгляду документів реагування до відповідальності притягнуто 189 працівників кримінально-виконавчої служби, органів поліції та інших посадових осіб. Завдяки вжитим заходам покращено якість роботи оперативних підрозділів виправних установ щодо перекриття каналів надходження до охоронюваних зон заборонених предметів.

«Ефективно використано повноваження прокурора у сфері представництва інтересів держави у суді та при виконанні судових рішень», - наголосив керівник відомства.
 

На захист інтересів держави органами прокуратури області у 2018 році заявлено позови на суму 341 млн. грн., більшу половину з яких судами уже задоволено, а близько 33 млн. грн. відповідачами сплачено добровільно. За задоволеними позовами із державної (комунальної) власності попереджено вибуття коштів та майна на загальну суму понад 8,3 млн. грн.
 

Повернуто у державну власність та попереджено незаконне надання 2,7 тис. га земель, реально виконано  позовів більш як на 33 млн. грн.
 

Ювенальними прокурорами, з метою захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, заявлено позови на суму майже 32 млн. грн.
 

Упродовж минулого року прокурорами вирішено понад 2,2 тис. звернень, переважна більшість з яких стосується питань досудового розслідування. На особистому прийомі прийнято 1,8 тис. громадян.
 

Детальніше прокурор області зупинився на питаннях, які потребують негайного вирішення та втручання органів прокуратури.
 

Олег Синишин акцентував увагу на головних пріоритетах у роботі та поставив вимогу посилити протидію корупційним проявам, незаконним оборудкам із землею та лісовими ресурсами, зловживанням у бюджетній сфері, у тому числі під час використання коштів, виділених на ремонт та будівництво доріг.
 

З приводу допущених прорахунків та організації подальшої роботи на окремих напрямах прокурорсько-слідчої діяльності висловились заступники прокурора області. Також, заслухано звіти окремих керівників місцевих прокуратур, їх підпорядкованих працівників та керівників структурних підрозділів апарату.
 

За результатами оперативної наради розроблено низку конкретних заходів, спрямованих на підвищення результативності діяльності органів прокуратури області на наступний період. 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 742