28.01.2019

На Хмельниччині судитимуть колишнього керівника будинку-інтернату для осіб похилого віку та інвалідів, якого підозрюють у розтраті бюджетних коштів

За процесуального керівництва прокуратури Хмельницької області слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в області завершено досудове розслідування за фактом розтрати бюджетних коштів, виділених на утримання громадян похилого віку та інвалідів у будинку-інтернаті.
 

Однією з підстав для зарахування громадян на державне утримання до вказаного закладу є путівка на поселення, яка видається Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
 

За результатами досудового розслідування встановлено, що директором будинку-інтернату, з метою розтратити бюджетних коштів, за відсутності відповідних путівок та інших визначених законодавством умов, упродовж 2011-2013 років на державне утримання фактично зараховано 16 громадян, які постійно чи тимчасово проживали на території Хмельниччини та не мали права на таке утримання.
 

Окрім того, з корисливих мотивів, здійснено фіктивне оформлення ще 18 осіб, які у цьому закладі фактично ніколи не перебували.
 

Таким чином, службовою особою здійснено розтрату бюджетних коштів на суму 123 тис. грн.
 

Як повідомив начальник відділу прокуратури області Сергій Наконечний, за результатами досудового розслідування обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою у вчиненні колишнім керівником будинку-інтернату кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191 (розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, направлено для розгляду до суду.
 

Довідково: найвища міра покарання за статтями обвинувачення передбачена санкцією ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України – обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 368