28.01.2019

Про підозру у вчиненні корупційних кримінальних правопорушень оголошено двом хмельничанам, які намагались підкупити слідчих аби уникнути відповідальності за майнові злочини

Прокуратурою Хмельниччини спільно з іншими уповноваженими на боротьбу із корупцією органами продовжується робота з викриття корупційних правопорушень, спрямована не лише на виявлення випадків одержання неправомірної вигоди, а й на фіксування фактів її надання.
 

За процесуального керівництва Хмельницької місцевої прокуратури, співробітниками Хмельницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України спільно зі слідчими слідчого відділу Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в області, в результаті проведених негласних слідчих (розшукових) дій, задокументовано факти надання неправомірної вигоди правоохоронцям.
 

Зокрема, 20-річний хмельничанин, намагаючись уникнути кримінальної відповідальності за вчинення ним крадіжки чужого майна, запропонував неправомірну вигоду у сумі 3 тис. грн. заступнику начальника слідчого відділу Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в області.
 

Інший мешканець обласного центру, шляхом надання неправомірної вигоди у сумі 1400 грн. начальнику відділення того ж слідчого відділу, намагався домогтись сприяння у вирішенні питання про закриття кримінального провадження за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
 

Про такі пропозиції правоохоронці повідомили своє керівництво та за вказаними фактами розпочато досудове розслідування.
 

Під час передачі обумовлених сум неправомірної вигоди вказаних осіб викрито та затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, а кошти вилучено.
 

Як повідомив керівник Хмельницької місцевої прокуратури Валерій Заяц, вказаним особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України (надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище), вирішується питання про обрання запобіжних заходів.
 


Довідково: санкція ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 1100