09.07.2018

Прокуратура Хмельницької області у судовому порядку вимагає повернення у державну власність приміщення вартістю 12 млн грн

Прокуратурою Хмельниччини приділяється постійна увага законності використання державного майна та вживаються заходи до усунення виявлених порушень.
 

Встановлено, що в лютому 2014 року до статутного капіталу одного з товариств передано державне нерухоме майно, належне Міністерству аграрної політики та продовольства України.
 

Згідно з вимогами законодавства, для відчуження цієї нерухомості необхідна згода уповноважених органів – Міністерства та Фонду державного майна України, яка не надавалась.
 

Виявилось, що підставою для передачі майже 2 тис. кв. м приміщення, розташованого у м. Хмельницькому, став акт приймання-передачі майна, підписаний заступником Міністра, який повноваженнями розпоряджатись ним одноособово наділений не був.
 

Окрім цього, під час передачі нерухомого майна не проведено експертну оцінку визначення його вартості, а приміщення оцінено за балансовою вартістю – всього у 300 тис. грн.
 

Водночас ринкова вартість цієї нерухомості складає 12 млн. грн.
 

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратурою області за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, досудове розслідування у якому проводиться слідчим управління Головного управління Національної поліції в області.
 

На даний час у кримінальному провадженні проводяться слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів.
 

Разом з тим, з метою захисту інтересів держави, прокуратура області звернулась до суду з позовною заявою про витребування державного майна з чужого незаконного володіння.
 

Позов перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 263