12.10.2017

За втручання прокуратури Хмельниччини договори оренди 84 га землі водного фонду вартістю понад 1,2 млн грн визнано недійсними

Органами прокуратури області приділяється особлива увага законності використання землі, у тому числі водного фонду.
 

У 2015 році розпорядженнями Хмельницької обласної державної адміністрації громадянину надано дозволи на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок водного фонду в натурі, затверджено технічну документацію та, у комплексі із земельними ділянками, надано в оренду водний об’єкт, розташований на території Женишковецької сільської ради Віньковецького району.
 

На підставі укладеного договору оренди у користування місцевого мешканця для рибогосподарських потреб перейшло 84 га землі.
 

Встановлено, що вказані розпорядження прийнято всупереч вимогам Закону України «Про аквакультуру» та Водного кодексу України, оскільки водні об’єкти повинні надаватись у користування у комплексі із земельною ділянкою за результатами проведення земельних торгів.
 

З урахуванням цих обставин, водні об’єкти та землі водного фонду передано в оренду без дотримання конкурсних засад.
 

Як повідомив начальник відділу прокуратури області Андрій Гаврилик, вказані обставини стали підставою для звернення прокуратури області до суду з позовом про визнання розпоряджень облдержадміністрації та, укладених на їх підставі, договорів оренди недійсними.
 

Рішенням апеляційного суду Хмельницької області позицію прокуратури підтримано, а рішення Віньковецького районного суду, яким у задоволенні позову відмовлено, скасовано.
 

Відтак, розпорядження обласної державної адміністрації та договори оренди земель водного фонду вартістю понад 1,2 млн. грн. визнано недійсними.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 213