29.09.2017

На Хмельниччині за ч. 3 ст. 109, ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України судитимуть місцевого мешканця, який розповсюджував матеріали із закликами про захоплення державної влади та зміни меж території України

Правоохоронними органами проводиться активна робота щодо викриття та попередження фактів посягання на територіальну цілісність та недоторканість нашої держави.
 

Так, за належного процесуального керівництва галузевого відділу прокуратури області слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області завершено досудове розслідування за фактом розповсюдження мешканцем одного з районних центрів області матеріалів із закликами до захоплення влади та зміни меж території України та державного кордону.
 

Встановлено, що чоловік із проросійськими поглядами, будучи прихильником ідеї відокремлення Луганської та Донецької областей від України, вирішив розповсюджувати у мережі Інтернет матеріали із відповідними закликами.
 

Для цього він зареєстрував акаунт у мережі «ВКонтакте» та використовував його для пошуку однодумців і поширення інформації про свої антиукраїнські погляди.
 

На офіційне застереження Служби безпеки України про неприпустимість протиправної поведінки та встановлену законом відповідальність за вчинення таких дій правопорушник не відреагував, а продовжив свої злочинні дії, лише змінивши назву облікового запису в соціальній мережі.
 

Навесні цього року зловмисник погодився на пропозицію іншого користувача соцмережі на оплатній основі адмініструвати групу користувачів із антиукраїнськими поглядами, де і поширював публічні заклики до насильницького повалення чинної влади та зміни меж території України.
 

За результатами досудового розслідування зібрано достатньо доказів та особі оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 109 (розповсюдження матеріалів із закликами до захоплення державної влади, вчинене з використанням засобів масової інформації), ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановлено Конституцією України) Кримінального кодексу України.
 

Як повідомив керівник відділу прокуратури області Олег Павлик, наразі у вказаному кримінальному провадженні прокуратурою області затверджено обвинувальний акт, який для розгляду направлено до місцевого суду.
 

Довідково: максимальна міра покарання за статтями обвинувачення передбачена ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України – позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією майна або без такої.
 
 
Прес-служба прокуратури Хмельницької області

кількість переглядів: 1761